KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351040
nr 1335 1040
Margareta Carlstedt
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Mor med barn. Signerad, daterad 1960. Olja på duk. Olja på pannå, 23x35 cm
Margareta Carlstedt, svensk målare, grafiker och tecknare född 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:18:30
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Margareta Carlstedt
Läs mer om Margareta Carlstedt